ALG
Bizi Arayın; 0242 244 29 95
PSİKOTEKNİK NEDİR? » PSIKOkargo

PSIKOkargo

KARGO ÇALIŞANLARI SEÇME SÜRECİ

Son yıllarda kargo ve kurye personel sayısı giderek artmıştır. Ancak kargo ve kurye personel seçiminde henüz bir standardizasyona ulaşılamamıştır.

Kargo ve kurye personelinin psikolojik yönden değerlendirilmesi ve sertifikalandırılması sektörde kalitenin yükseltilmesini sağlayacaktır. Personel seçiminde kullanılan bu süreç aynı zamanda kargo çalışanları için gerek psikoteknik belgelerini de içermektedir.

PSIKOkargo kargo ve kurye personeline yönelik bir değerlendirme, rehabilitasyon ve sertifikalandırma sistemidir. PSIKOkargo uygulaması ülkemizde ilk olarak Bakırköy Psikiyatri Tedavi ve Araştırma Merkezi (BAPAM) öncülüğünde Akdeniz Bölgesinde sadece EMKA Psikoteknik Merkezi tarafından uygulanmaktadır.

» PSIKOkargo uzman psikolog ve psikiyatristlerden oluşan bir ekip tarafından yürütülür.

» Bu sistemde kargo ve kurye personeli zeka, dikkat, muhakeme, tepkiler, kişilik ve tutumlar yönünden değerlendirilir. Değerlendirmeler bilgisayar destekli, objektif bilimsel testler ve klınik görüşmeler yoluyla yapılır.

» Sertifikalandırma, kargo ve kurye personelinin değerlendirmesi ve analizi sonucunda elde edilen verilerin detaylı bir şekilde sentezlenmesi sonucunda yapılır.

» Kargo ve kurye personelinin değerlendirme ve sertifikalandırma sonuçları internet üzerinden erişilebilen bir veri tabanına aktarılır. Kargo şirketi yöneticileri kendilerine verilen şifreyi kullanarak personellerinin bilgilerine internet üzerinden erişebilmektedirler.

0242 244 29 95
0507 403 43 10
VARLIK MAH. 100.YIL BULVARI, GÜVEN APT. NO:52 K:2 D:4, 07050
MURATPAŞA/ANTALYA

Bu site ve içeriğini oluşturan
materyallerin kullanım hakları
EMKA PSİKOTEKNİK’e
aittir, izinsiz kullanılamaz
© 2019 Antalya

Tasarım Altantois