ALG
Bizi Arayın; 0242 244 29 95
HAKKIMIZDA

Biz Kimiz?

Emka Psikoteknik Değerlendirme ve Danışmanlık Merkezi 2006 yılından beri Türkiye'nin en kaliteli psikoteknik merkezlerinden biri olarak hizmet vermekteyiz. Kadromuzda bulunan psikolog ve danışmanlar ile beraber siz şoförlere ve şirketlere en iyi hizmeti ve en doğru bilgileri vermek için ilgili kanunlar çerçevesinden çıkmadan ve verdiği hizmetlerin geçerlilik süresince arkasında duran ciddi bir kurum olarak çalışmayı sürdürmekteyiz.

EMKA PSİKO-TEKNİK MERKEZİ LTD. ŞTİ. ALG'nin Akdeniz Bölge Bayii olarak 2006' dan beri hizmet vermektedir.

Akdeniz Bölgesi yetkili bayisi olduğumuz; METEKSAN SİSTEM A.Ş.'ye ait TÜBİTAK ODTÜ BİLTEN proje desteği ile geliştirilen "Trafikent Psikoteknik Değerlendirme Sistemi" cihazına olan ilgi ve güveniniz için çok teşekkür ederiz.

Genç, dinamik, tecrübeli ve uzman kadrosu ile yenilikçi bir psikoteknik merkezi olarak en son sistem test cihazları (ALG test sistemi) ile hizmet vermekteyiz. Gerçek ve net sonucu alabileceğiniz ve şoförlerinizin gerçek durumlarını öğrenebilecekleri, müşteri odaklı çalışan, Akdeniz Bölgesinin ilk ve tek kurumsal merkeziyiz.

Bizden alacağınız raporlar ile kaza yapmaz garantisi vermiyoruz ama bu riski, ölçtüğümüz özellikler çerçevesinde en aza indirgiyoruz. Mal ve can güvenliğinizi emanet edebileceğiniz nitelikteki şoför ya da araç kullanıcılarını belirleyebiliyoruz.

Sistemimizdeki mevcut özellikleri, vereceğiniz karara yardımcı olması amacıyla belirtmek isteriz;
» Sistem Türkiye'nin gerek içerik gerekte yazılım ve donanım açısından ilk ve tek yerli sistemi olma özelliğine sahiptir.
» Türk Psikologlar Derneği'nce sistemin Türkiye'de ticari kullanımına onay verilmiştir.
» Sistem normları Türk sürücü yapısını ve karakteristiğini yansıtmaktadır.
» Sistem'de 9'u yasaca zorunlu kılınan , 3'ü araştırmalar sonunda geliştirilmesi gerekli görülen toplam 12 alt test ve bilgisayar tabanlı bir kişilik-güvenlik bataryasından oluşmaktadır.
» Sistem daha fazla alt ölçeğe ve daha çok sayıda beceriyi ölçmesine ramen 1 - 1,30 saatte tamamlanabilmekte ve hemen akabinde detaylı raporlama ve yazıcı çıktısı alına bilmektedir.
» Bilgisayar aşinalığını zorunlu kılmayan, dokunmatik ekran ve kalemi ile veri girişi sağlanmış, yazılı ve sesli yönergelerle kullanım kolaylığı sağlanmıştır.
» Amaç; 2918 sayılı "Karayolu Trafik Kanunu ve Yönetmelikleri"

48.(Alkol), 51.(Hız), 118.(100 ceza puanı) maddelerine istinaden alı konulan sürücü belgesinin iadesi öncesinde Psiko-teknik değerlendirme raporunun alınması ve 4925 sayılı "Karayolu Taşıma Kanunu"na bağlı "Karayolu Taşıma Yönetmeliği" kapsamındaki; "sürücülerde aranacak şartlar" Madde 60 "e) Sürücülerin sağlık durumlarını, bedeni ve psikoteknik açıdan sağlıklı olduklarını gösteren bir sağlık raporu yetkili sağlık kurukuşlarından her 5(beş) yılda bir temin etmeleri" gerekmektedir.

Özel/Kamu Kurum ve Kuruluşlar ve TSK bünyesindeki bünyesindeki sürücüler için sürücü yeteneklerine uygun görev ve araç istihdamında ve sürücü eğitiminde ihtiyaçların belirlenmesinde

Yukarıdaki maddeler kapsamında; Psiko-teknik değerlendirme belgesi almak zorunda olan sürücü belgesi sahiplerinin, özellikle yüksek sürücülük performansı gerektiren ağır vasıta sürücüleri C,D ve E sınıfı ehliyet sahiplerinin güvenli araç kullanma becerisini, sürücülük yeteneğini ve araç kullanmak için gerekli olan fiziksel ve zihinsel özelliklerinin ölçülmesi anlamına gelmektedir.

Yukardaki maddeler kapsamında; Psiko-teknik Değerlendirme belgesini Denetimle görevli ve yetkili kuruluşlar Valilikler, ilgili kamu kurum kuruluşları ve kolluk kuvvetleri (polis, zabıta ve jandarma) Kanun ve yönetmeliğin kendilerine yüklediği görev ve yetkileri doğrudan yerine getirir ve kullanır.

0242 244 29 95
0507 403 43 10
VARLIK MAH. 100.YIL BULVARI, GÜVEN APT. NO:52 K:2 D:4, 07050
MURATPAŞA/ANTALYA

Bu site ve içeriğini oluşturan
materyallerin kullanım hakları
EMKA PSİKOTEKNİK’e
aittir, izinsiz kullanılamaz
© 2019 Antalya

Tasarım Altantois